X
تبلیغات
زولا

دانشگاه . تهران . Tehran .university

اهمٌ وظایف کاردانی برنامه ریزی آموزشی 5 – رسیدگی به امور خدمت وظیفه دانش آموزان :

 

برنامه ریزی آموزشی (12)


9 - اهمٌ وظایف کاردانی برنامه ریزی آموزشی


5 – رسیدگی به امور خدمت وظیفه دانش آموزان و اقدام لازم 


جهت رفع مشکلات محصلان در این زمینه :


د ر کشورهائی که خدمت وظیفه عمومی منحصر به پسران است چنین وظیفه ایدر خصوص دختران منتفی است ؛ و طبیعتا"  چنین وظیفه ای از عهده ی کاردانانی که تنها به امور برنامه های آموزشی دختران می پردازند خارج است . لیکن در خصوص پسران لازم است که اولا" هر اقدامی که به منظور پیش بینی و پیشگیری مسائل خدمت وظیفه عمومی دانش آموزان لازم است توسط کاردان برنامه ریزی آموزشی به عمل آید ؛ ثانیا"  در خصوص مسائلی که از لحاظ خدمت وظیفه عمومی دانش آموزان پیشآمد مینماید پاسخگو بوده با اقدامات و مکاتبات مربوطه به حلٌ آنها بپردازد . ثالثا" در زمان جنگ همیشه تجهیزات و تدارکات مربوط به بسیج معلمان ، کادر اداری و دانش آموزان در حوزه فعالیت خود را از نظر دور نداشته در صورت ضرورت بتواند در اسرع وقت به بسیج آنان بپردازد ؛ و نهایتا" برای انجام تمامی این امور ، آشنائی کافی به قوانین و مقررات خدمت وظیفه عمومی نسبتا" ضروری مینماید .


 ( ادامه دارد )


منبع : علیرضا آیت اللهی ( تدریس ) .برنامه ریزی آموزشی ، تدریس در برخی از دوره های مدیریت – کارشناسی و کاردانی برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش ؛ از جمله نهضت سواد آموزی .


برنامه ریزی آموزشی ، وظایف کاردانی ، امور خدمت وظیفه عمومی ، پاسخگوئی به مشکلات ، تدارکات بسیجی ، معلمان ، کادر اداری ، قوانین و مقررات خدمت وظفه عمومی 

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.